Přejít k hlavnímu obsahu

Pokud vás omrzela stávající podoba interiéru, máme pro vás perfektní tip. Možná vás zaujme nevšední štukatérská technika – benátský štuk, která dokáže v interiéru vytvořit unikátní atmosféru. Dopřejte si originální paletu barev, na které se nebudete moct vynadívat! Benátský štuk, věrně napodobující hladký mramor, je speciální dekorační technika používaná nejen do soukromých interiérů, ale svým luxusním vzhledem se dokonale hodí také do reprezentativních místností a firemních prostor, konferenčních sálů.

Benátský štuk představuje luxusní povrchovou úpravu dodávající prostoru punc elegance a originality vycházející z fantazie toho, kdo tuto techniku provádí. Tato exkluzivní technika imitace mramoru, je určena pro dekoraci, výzdobu a architektonické ztvárnění významných interiérů používanou od renesance benátskými a florentskými mistry. Společnost BOHEMIA DECOR dokáže pomocí této speciální techniky proměnit jakýkoliv interiér v elegantní a okázalý prostor, ve kterém se přenesete o mnoho staletí zpět. Luxusními povrchovými úpravami interiérů se zabýváme již od roku 1997 a dokážeme v tomto oboru to, co u nás ovládá jen několik málo firem. Techniku benátský štuk realizujeme zpravidla v regionu Praha, ale není pro nás po dohodě se zákazníkem problém dojet kamkoliv v republice. 

Benátský štuk Praha - jedinečná technika dekorování stěn

Benátský štuk byl používán již v dobách starověku a největšího rozkvětu se dočkal v období italské renesance. V současné době je hojně využíván pro dekoraci stěn historizujících interiérů a stává se trendy záležitostí. Tradiční receptura výroby benátského štuku se díky moderním technikám a materiálům, které jsou v celém procesu stěžejní, postupem času změnila a zjednodušila. Díky své konečné podobě je benátský štuk často označován jako umělý mramor. Oproti mramoru má benátský štuk naprosto jednolitý povrch a nemá žádné spáry. Na rozdíl od pravého mramoru je použitelný i tam, kde by těžký mramor mohl ohrozit statiku. Drží i na nerovném podkladu, dá se využít na sloupy, oblouky i výklenky. 

Benátský štuk z dílny BOHEMIA DECOR, to je elegance, lesk a hladký povrch.

Výrazným poznávacím znamením luxusní úpravy povrchů, které realizuje společnost BOHEMIA DECOR technikou benátský štuk je vysoce elegantní lesklý a hladký povrch, s nímž je umíme v interiéru docílit množství nečekaných proměn. Lesk benátského štuku opticky zvětšuje prostor a dodá mu pocit vzdušnosti. V kombinaci s originalitou, jakou umíme pomocí techniky benátský štuk vytvořit, vznikají reprezentativní a osobité interiéry, které jsou výrazem vysoké prestiže a luxusu.

Benátský štuk Praha – jak se tvoří?

Benátské štuky jsou alternativou obkladů, běžné výmalby či tapet, lze jej aplikovat víceméně na jakýkoliv povrch, pokud je vhodně přichystán. Technika luxusního povrchu benátský štuk má svůj jasný postup, na jehož konci jsou, při pečlivě dodržených krocích, luxusněvyhlížející zdi. Budete udiveni, co vše umí specialisté společnosti BOHEMIA DECOR technikou benátský štuk, na stěnách a stropech interiérů vykouzlit.

Benátský štuk Praha - postup

nejprve se nanášením speciálního tmelu na povrch stěn či stropů dosáhne reliéfního vzhledu. Po zaschnutí tmelu se povrch zabrousí, čímž vznikne základní vrstva, kterou je třeba nechat důkladně vyschnout. Poté je možno přistoupit k aplikování dalších vrstev barevného nebo bíléhoštuku. Jednotlivé vrstvy štuku lze realizovat v různých odstínech, aby se dosáhlo výjimečného barevného efektu. Mezi jednotlivými vrstvami je vždy pamatovat na důkladné proschnutí. Na tuto vrstvu se poté nanáší finální požadovaná barva, která po zaschnutí dostane svou typickou lesklou barvu. Po několika hodinách nátěr zaschne a překvapí Vás lesk a hladkost celého povrchu, který však na pohled působí velmi plasticky. Posledním krokem je vyleštění povrchu. Jestliže je benátský štuk aplikován do vlhkého prostředí, pak se ještě ošetřuje voskem, aby se zvýšila jeho voděodolnost a bylo možné jej bez větších komplikací udržovat. 

Benátský štuk Praha – výhody

Za největší výhody benátského štuku se považuje jehojednoduchý vzhled, který je však okázalýa luxusně vypadající. Benátský štuk umí společnost BOHEMIA DECOR aplikovat víceméně na jakýkoliv povrch, pokud je vhodně přichystán. Není tedy problém využít tuto techniku na cihly, beton, sádrokarton či dřevo. Benátský štuk se snadno aplikuje na rovnou stěnu, stejně jako nasloupy či různé výklenky.

Benátský štuk je možno použít do jakýchkoliv prostor bez ohledu na jejich využití a případnou atypičnost. Jeho luxusní povrch je paropropustný, voděodolný a tím pádem také omyvatelný, takže ho lze bez problémů aplikovat například do koupelen, kde je vlhkost velmi vysoká, nebo do kuchyní, kde jsou na odolnost barvy také kladeny velké nároky. Benátský štuk je vysoce lesklý a se zrcadlovým odrazem, opticky rozšiřuje prostor, je velice příjemný na omak. Díky svému hladkému, lesklému a tvrdému povrchu odpuzuje prach, je takřka bezúdržbový a velice trvanlivý. Barevnost benátského štuku je prakticky neomezená.

Hledáte-li do svého interiéru, ať už do kuchyně, obývacího pokoje nebo třeba koupelny tip, jak změnit celkový styl, je benátský štuk od společnosti BOHEMIA DECOR jednou z velmi efektivních možností.

Benátský štuk Praha – naše nabídka

Jestliže zařizujete nový interiér nebo jej chcete obnovit a modernizovat v elegantním a luxusním stylu, využijte realizace techniky benátský štuk z rukou profesionálů společnosti BOHEMIA DECOR. Odborníci ze společnosti BOHEMIA DECOR vás seznámí s možnostmi, připraví Vám individuální návrh a zrealizují benátský štuk ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. 

Máme dlouholeté zkušenosti s luxusními povrchovými úpravami interiérů, dokážeme si poradit i s velmi složitými a náročnými zakázkami. Naší doménou je realizace atypických individuálních interiérů, které podtrhují osobnost klienta a chtějí se odlišit od standardního proudu. Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost i splnění všech požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis. 

Všechny vysoce kvalitní materiály, které společnost BOHEMIA DECOR pro realizace luxusních povrchů používá, jsou dodávány předními evropskými výrobci prémiových nátěrových hmot. Kromě techniky benátský štuk nabízíme také další luxusní úpravy povrchů jako je např. napodobení betonu, metalické a sametové malby, různé druhy luxusních tapet, dekorační lišty, rustikální imitace trámů, zdobné prvky na stěny i strop, rozety, římsy, různé textury a imitace dřeva, fresky, ornamentální dekorační malby, patinace a postaršení povrchů, hlazené omítky atd.  

Všechny naše služby poskytujeme na té nejvyšší úrovni. Klademe důraz na individuální přístup a otevřenou komunikaci, díky které jsme schopni vytvořit moderní a elegantní design interiéru přizpůsobený stylu a požadavkům zákazníka.