Přejít k hlavnímu obsahu

Připadá Vám výmalba Vašeho interiéru málo dekorativní a mít tapety na zdech není zrovna váš šálek kávy? Zkuste vyzkoušet speciální dekorační techniku povrchů nabízenou společností BOHEMIA DECOR, která je v poslední době velmi vyhledávaná – benátský štuk RAFFAELLO. Jeho krása výborně vyznívá zejména v reprezentativních prostorách klasického stylu, ale i v moderních interiérech, kde svojí variabilitou umožňuje dosáhnout jedinečných a rafinovaných efektů. Benátské štuky Raffaello jsou prestižní dekorativní materiály, které vytváří dokonalý vzhled benátských štuků s hloubkou mramorové struktury v mnoha variantách provedení. 

Benátský štuk RAFFAELLO - co to vlastně je a jak vypadá? 

Na to Vám odpoví stránky společnosti BOHEMIA DECOR, která se zabývá realizací luxusních povrchových úprav interiérů, mezi které benátský štuk RAFFAELLO patří, již od r. 1997 a dokáže na stěnách interiérů vytvořit to, co málokterá jiná firma.

Benátský štuk, včetně štuku RAFFAELLO, představuje luxusní úpravu povrchů dodávající prostoru punc elegance a originality.Jedná se o materiál vyrobený z přírodních minerálů na bázi vápenné mazaniny dokonale imitující přírodní mramor.Tato exkluzivní technika pochází již z dob starověku a největšího rozkvětu se dočkala v období italské renesance. Díky své konečné podobě je benátský štuk RAFFAELLO často označován jako umělý mramor. Oproti mramoru však má benátský štuk RAFFAELLO naprosto jednolitý a hladký povrch beze spár, a je použitelný i tam, kde by těžký mramor mohl ohrozit statiku. Drží i na nerovném podkladu, dá se využít na sloupy, oblouky i výklenky.

Benátský štuk RAFFAELLO je exkluzivní dekorační materiál výjimečného vzhledu a charakteru. Vytváří efekty mramorových povrchů v mnoha variantách - v matném, polomatném, vysoce zaleštěném nebo přírodním vzhledu. Jeho použití zaručuje maximální paropropustnost a přirozené dýchání stěn. Výrobek je čistě přírodní, neobsahuje žádné syntetické materiály, je voděodolný, omyvatelný, vysoce odolný proti znečištění a působení světla. Je bez zápachu, netoxický, nehořlavý a šetrný k životnímu prostředí. Při vhodné ochraně lze tento prestižní dekorativní materiál používat na vysoce zátěžových stěnách. 

Společnost BOHEMIA DECOR dokáže pomocí jedinečné techniky benátský štuk RAFFAELLO proměnit jakýkoliv interiér v elegantní a reprezentativní prostor. Budete udiveni, co vše umí specialisté společnosti BOHEMIA DECOR technikou benátský štuk RAFFAELLO, na stěnách a stropech interiérů vykouzlit.

Benátský štuk RAFFAELLO – jak se dělá? 

Zpracování benátského štuku RAFFAELLO je náročné a jeho kvalita je závislá zejména na zručnosti a praxi řemeslníka – a to Vám může společnost BOHEMIA DECOR zaručit! Každé provedení benátského štuku RAFFAELLO se považuje za originál. Může být aplikován na jakýkoliv povrch (beton, cihly, sádrokarton, dřevo), pokud je vhodně přichystán.   

Postup provedení benátského štuku RAFFAELLO spočívá v tom, že každý podklad je nutno přetmelit jemným tmelem a po jeho zaschnutí plochu vybrousit. Na takto připravený podklad se pomocí nerezového hladítka a špachtle nanáší další dvě vrstvy barevného štuku, které se po zaschnutí také brousí. Pro dosažení dekorativního vzhledu se na tyto vrstvy nanáší pomocí špachtlí různých velikostí finální vrstva. Tato vrstva se ještě před jejím zaschnutím důkladně leští nerezovým hladítkem. Pro zvýšení lesku dekorativní úpravy a odolnosti proti vodě je nutné na dokončenou úpravu aplikovat vosk.

Benátský štuk RAFFAELLO – výhody 

Benátský štuk RAFFAELLO vyniká zejména svou elegancí, ale je oceňován i pro možnost nejrůznější podklady, snadnou údržbu, omyvatelnost, odolnost proti prachu a prodyšnost. Nabízí se v bezmála 200 barevných odstínech. Používá se všude tam, kde zákazník požaduje, aby interiéry působily dojmem luxusu a výjimečnosti - různé reprezentativní prostory, kancelářské a administrativní budovy, hotely, banky, restaurace, bary, haly, rodinné domy, byty, koupelny, kuchyně, schodiště, obchody, prodejny, atd.

V případě nanesení ochranné vrstvy z vosku dokáže benátský štuk RAFFAELLO nahradit i keramické obklady a může tak být aplikován i do míst se zvýšenou vlhkostí – koupelna, sauna, prostor u bazénů nebo wellness centra. Díky velkému výběru odstínů lze pomocí různých technik nanášení docílit velmi neobvyklých efektů - pravý kámen, mramorové povrchy, složitější kresby žilkováním, ale i luxusní povrchy s vysokým leskem či starým zašlým vzhledem.

BENÁTSKÝ ŠTUK RAFFAELLO - Výhody:

 • Vysoká odolnost proti vlhkosti a prachu
 • Dokonale hladký a lesklý povrch beze spár
 • Snadná a rychlá aplikace
 • Možnost aplikace na jakýkoliv podklad – beton, cihly, dřevo, sádrokarton, dřevo
 • Velký výběr barev daný mícháním odstínů přírodních barviv
 • Možnost docílit neobvyklých efektů
 • Ekologičnost (čistě přírodní materiál)
 • Drží i na nerovném podkladu, dá se použít na různé sloupy, oblouky i výklenky
 • Paropropustnost a prodyšnost
 • Omyvatelnost
 • Snadná údržba 

Benátský štuk RAFFAELLO – naše nabídka 

Jestliže chcete získat opravdu kvalitně provedený benátský štuk RAFFAELLO, který promění Váš interiér v elegantní a reprezentativní prostor, využijte služeb společnosti BOHEMIA DECOR. Připravíme pro Vás individuální návrh a zrealizujeme benátský štuk RAFFAELLO ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. 

Jsme si vědomi skutečnosti, že interiér dekorovaný námi provedenou aplikací benátského štuku RAFFAELLO, bude naši práci reprezentovat dlouhá léta. Proto bereme kvalitně odvedenou práci jako naši vizitku a vaše reference jako naši reklamu. Uděláme vždy maximum pro to, aby naše vizitka, kterou jsme u vás naší prací zanechali, dělala naší firmě jen to nejlepší jméno. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Kromě techniky benátského štuku RAFFAELLO umíme i mnoho dalších luxusních úprav povrchů jako je např. napodobení betonu, metalické a sametové malby, různé druhy luxusních tapet, dekorační lišty, rustikální imitace trámů, zdobné prvky na stěny i strop, rozety, římsy, různé textury a imitace dřeva, fresky, ornamentální dekorační malby, patinace a postaršení povrchů, hlazené omítky atd. 

Podílíme se také na přípravě návrhů, realizaci interiérů a rekonstrukcích komerčních objektů, historických budov i rodinných domů - a to zejména tehdy, kdy výsledkem má být interiér se znaky luxusu a výjimečnosti. Všude tam, kde je cílem dosáhnout dokonalosti, máme co nabídnout.