Přejít k hlavnímu obsahu

Řešíte otázku, jak přistoupit k razantnímu  oživení Vašeho interiéru  nebo co dát na stěny v novostavbě, tak aby se váš interiér lišil od ostatních? Zdají se Vám nabídky na obyčejnou výmalbu nudné a nemoderní? Společnost BOHEMIA DECOR Vám ráda představí nový pohled na originální řešení povrchů zdí – pohledové stěrky. Pohledové stěrky jsou moderní materiál, jehož pomocí lze vytvářet nezvyklé, ale i standardní povrchy nejen na stěnách a stropech interiérů. Díky jejich jedinečným vlastnostem je lze použít všude tam, kde by jiný materiál nedržel a přestože jsou pohledové stěrky používány hlavně k dekorování, tak zároveň vytváří tvrdý, stabilní a bezespárový povrch, který zaručuje mimořádnou odolnost a dlouhou životnost.

Co jsou to pohledové stěrky? 

Jedná se o speciální materiál pro tenkovrstvou povrchovou úpravu v interiérech, který lze speciální štukatérskou technikou aplikovat téměř na jakýkoli podklad interiérových povrchů – nejčastěji na stěny, stropy i podlahy. Moderní pohledové stěrky se staly v současnosti nepostradatelnou součástí většiny nově budovaných interiérů, používají se při obnovách povrchů stěn či rekonstrukcích starších i vysloveně historických interiérů. Podle způsobu zpracování lze docílit toho, aby pohledové stěrky působily minimalisticky, industriálně a moderně nebo jedinečně imitovaly stáří. Kromě jiného dovedou věrně napodobit téměř jakýkoli přírodní materiál. 

Pohledové stěrky nabízejí mnoho možností realizačních technik, kdy lze kombinací dekorů, barevných odstínů a stylů docílit nápaditého a originálního řešení povrchů interiérů. Pohledové stěrky jsou k dostání v nekonečné škále barev, od tradičních až po moderní designové odstíny, záleží jen na požadavcích a vkusu zákazníka. Aplikací pohledové stěrky lze ve Vašem interiéru zrealizovat všechno, co dosud bylo jen Vaším snem. Díky pohledové stěrce dokáže společnost BOHEMIA DECOR proměnit Váš obyčejný interiér ve zcela netradiční a originální prostor. 

Kde lze pohledové stěrky použít? 

Pohledové stěrky se používají všude tam, kde investor požaduje, aby interiéry působily dojmem luxusu a výjimečnosti.  Lze je realizovat nejen v interiérech domácností, ale uplatňují se také v  různých společenských a reprezentačních veřejných prostorách, restauracích či historických objektech. Díky svému unikátnímu složení drží pohledové stěrky v podstatě na jakémkoliv i nerovném podkladu. Na rozdíl od pravých materiálů jako je mramor či beton, jsou použitelné i tam, kde by mohla být ohrožena statika a dají se využít na různé oblouky, sloupy či různě členěné niky a výklenky. 

Pohledové stěrky lze použít nejen na stěny a stropy interiérů, ale např. také na krby, nábytkové stěny, policové systémy, kuchyňské linky, dveře, zárubně, vestavěné skříně a další interiérové prvky. Některé typy pohledových stěrek jsou vysoce voděodolné a paropropustné, díky čemuž je možné je aplikovat i do prostředí s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny, sprchové kouty, wellness centra, sauny či bazény. Konečná úprava povrchu pohledové stěrky je závislá na přání a vkusu zákazníka, požadovaných vlastnostech i účelu využití. 

Použití pohledových stěrek: 

 • Všechny povrchy – zdivo, beton, dřevo, sádrokarton, panel, dřevotříska atd.
 • Stěny, stropy i podlahy interiérů.
 • Nábytek, kuchyňské linky, vestavěné skříně, krby, dveře, zárubně, podhledy, schody, pracovní desky atd.
 • Některé typy lze použít i do míst se zvýšenou vlhkostí – sauny, koupelny bazény, welness

Pohledové stěrky – jaké jsou jejich výhody?

 • možnost aplikace na jakýkoliv podklad
 • díky mimořádné odolnosti dlouhá životnost
 • barevná stálost
 • jednoduchá a snadná údržba
 • absence spár – vytvářejí dokonale celistvý povrch
 • voděodolnost vybraných typů stěrek (lze je použít i do velmi vlhkého prostředí)
 • možnost lokální opravy v případě poškození
 • odolnost proti vlhkosti a prachu
 • rychlost aplikace
 • široká škála způsobů aplikace, obrovské množství dekorů a barevných odstínů poskytuje obrovskou vzhledovou variabilitu
 • nulový odpad

Předností pohledových stěrek je kromě jejich vysoké odolnosti, bezespárovému povrchu a nenáročnosti na údržbu, hlavně nepřeberné množství variací textur a dekorů. Pohledové stěrky mají skutečně všestranné využití. Lze jimi dokonale imitovat přírodní materiály a stavební prvky, jako je např. beton (napodobení betonu), kámen, dřevo, tvárnice či kov. Pro vytvoření osobitého interiéru s nádechem luxusu není lepší volba než právě pohledové stěrky. 

Pohledové stěrky – typy 

 • Napodobení pohledového betonu – tyto tenkovrstvé pohledové stěrky dokážou naprosto dokonale imitovat pohledový beton. Je možné je použít jak ve vnitřním, tak i ve vnějším prostředí, a lze je aplikovat téměř na jakýkoliv povrch. Vytváří odolný bezespárový povrch použitelný všude tam, kde chcete získat betonový vzhled.
 • Benátské štuky - speciální pohledové stěrky, jejíž pomocí je možné realizovat naprosto hladký bezespárový povrch, který je téměř nerozeznatelný od přírodního mramoru. Jedná se prodyšný, paropropustný a voděodolný povrch, který se využívá i míst s vysokou vlhkostí.
 • Travertino Romano – tyto luxusní pohledové stěrky umí vytvořit jedinečné imitace různých kamenných povrchů jako je např. pískovec, přírodní kámen, láva atd. Aplikace je možná jak v interiéru, tak v exteriéru.

Pohledové stěrky – naše nabídka 

Jestliže chcete ve svém interiéru realizovat kvalitní pohledové stěrky, využijte služeb nabízených společností BOHEMIA DECOR. Zrealizujeme pro Vás pohledové stěrky tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. Na trhu působíme již od roku 1997 a na pohledové stěrky se od prvopočátku specializujeme. Dokážeme v tomto oboru to, co málokterá jiná firma. Pracujeme pouze s vysoce kvalitními materiály předních evropských výrobců, garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis. Jsme kreativní tým, který dokáže vytvořit reprezentativní a osobité interiéry, které jsou výrazem vysoké prestiže a luxusu. 

Pohledové stěrky realizované odborníky ze společnosti BOHEMIA DECOR dodají Vašemu interiéru originalitu a styl. Pohledové stěrky cena