Přejít k hlavnímu obsahu

Dekorativní štuky byly odedávna ozdobou měšťanských domů a klasických interiérů luxusních bytů, kterými se na první pohled odlišovaly od obyčejných vápenných omítek. Také v dnešní době vysoce vzrůstá poptávka po designových interiérech a dekorativní štuky zažívají svojí renesanci. Jestliže i Vy patříte k těm, kterým se již omrzela jednobarevná výmalba, obyčejné kachličky či zašlé papírové tapety, jsou pro Vás dekorativní štuky realizované společností BOHEMIA DECOR. Naše moderní dekorativní štuky nabízejí mnoho možností, jak kreativně využít jakýkoli prostor tak, abyste se v něm cítili příjemně, útulně a luxusně. Záleží jen na tom, co si vy sami přejete, jaký je váš styl a vkus.

Dekorativní štuky zvládají jen štukatéři - specialisté 

Výroba dekorativních štuků patří mezi ty nejnáročnější malířské techniky. Jen málo firem je schopno nabídnout zákazníkům opravdové specialisty, kteří mají zkušenosti dekorativními štuky a dokážou je realizovat tak, aby dosáhli té nejvyšší kvality. S běžnými malířskými pracemi nemají dekorativní štuky mnoho společného, jedná se o zcela odlišné pracovní postupy, vyžadující značnou dávku praktických zkušeností, teoretických znalostí historických malířských technik a hlavně řemeslné zručnosti. Společnost BOHEMIA DECOR se realizací dekorativních štuků na vysoké profesionální úrovni zabývá již od roku 1997 a dokáže Vám v tomto oboru nabídnout to, co málokterá jiná firma. 

Dekorativní štuky z dílny BOHEMIA DECOR pomohou ve vašem interiéru vytvořit stylové a originální prostředí, ve kterém bude radost pobývat.

Díky velkému výběru materiálů od špičkových evropských výrobců nátěrových hmot a našim dlouholetým zkušenostem s dekorativními štuky, můžeme v interiérech docílit efektních proměn a různých neobvyklých efektů. Umíme si bez problémů poradit také se složitými a náročnými zakázkami např. v historických objektech, které vyžadují speciální techniky realizace dekorativních štuků a neobvyklé zpracování materiálů pro tyto povrchy.

Dekorativní štuky – výhody 

Dekorativní štuky mají všestranné využití, lze je aplikovat téměř na jakýkoliv povrch a dokážou imitovat mnoho materiálů. Ať se realizují do jakéhokoliv prostoru, vždy budou jedinečné a dodají interiéru nevšední, osobitý a luxusní ráz. Můžeme Vám pomocí dekorativních štuků vykouzlit vstupní halu obloženou červeným mramorem, koupelnu z travertinu nebo třeba kuchyni z přírodního kamene.  Dekorativní štuky umí také velmi zdařile imitovat např. pohledový beton (napodobení pohledového betonu), stavební kvádry, dřevo, jutu anebo barevné kovy.  

Přestože jsou tyto štuky vysoce dekorativní, tak zároveň vytváří tvrdý, stabilní a bezespárový povrch, který zaručuje mimořádnou odolnost a dlouhou životnost. Pro vytvoření vysoce individuálního a designového vzhledu interiéru není lepší volba než právě dekorativní štuky! 

dekorativní štuky výhody

 • velká možnost vzhledové variability – široká škála způsobů aplikace, obrovské množství dekorů, textur i barevných odstínů.
 • u některých typů dekorativních štuků voděodolnost, která umožňuje použití i do velmi vlhkého prostředí
 • mimořádná odolnost, dlouhá životnost, barevná stálost
 • absence spár – vytvářejí dokonale celistvý povrch
 • dekorativní štuky lze aplikovat na jakýkoliv podklad
 • jednoduchá a snadná údržba
 • odolnost proti vlhkosti a prachu
 • rychlost aplikace
 • možnost lokální opravy v případě poškození
 • nulový odpad 

Dekorativní štuky – možnosti použití 

Dekorativní štuky jsou aplikovány zejména v různých reprezentačních veřejných prostorách a společenských sálech, jimž dodávají honosnost a luxus, ale svoje uplatnění nacházejí i v domácnostech. Používají se všude tam, kde zákazník požaduje, aby interiér působil dojmem luxusu a výjimečnosti. 

Dekorativní štuky lze nanášet téměř na jakýkoli podklad, nejčastěji na stěny, stropy a podlahy, ale např. i na nábytkové stěny, policové systémy, kuchyňské linky, dveře, zárubně, vestavěné skříně a další interiérové prvky. Dekorativní štuky jsou použitelné i tam, kde by při použití klasických materiálů (např. mramor nebo beton) mohla být ohrožena statika podkladu. Výborně drží i na nerovném podkladu a dají se využít i na různě tvarované sloupy, oblouky či výklenky. Díky tomu, že některé typy dekorativních štuků jsou voděodolné a paropropustné, lze je využívat na povrchy i ve velmi vlhkém prostředí, jako jsou koupelny, wellness centra, sauny nebo bazény. 

Použitím dekorativních štuků můžete v interiéru realizovat to, co bylo do dosud jen Vaším snem. Dekorativní štuky dokážou i z obyčejného interiéru vytvořit interiér zcela netradiční! 

Dekorativní štuky – typy povrchů 

 • Benátské štuky - speciální dekorativní štuky, jehož aplikací je možné vytvořit naprosto hladký bezespárový povrch, téměř nerozeznatelný od přírodního mramoru.
 • Napodobení betonu – ruční tenkovrstvé dekorativní štuky dokonale imitují pohledový beton. Vytváří bezespárový povrch použitelný všude tam, kde chcete získat betonový vzhled a lze je aplikovat na jakýkoliv povrch v interiéru i exteriéru.
 • Antický štuk (antické zeminy) - díky velkému výběru materiálů a odstínů lze těmito dekorativními štuky docílit velmi neobvyklých efektů jako například perleťového lesku, rustikálních matných batik a mnoha dalších.
 • Plastické efekty – díky plastickým dekorativním štukům lze pomocí ladítek, mořských hub, štětců, válečků a špachtlí vyrobit různé plastické dekorativní povrchy, které budou dokonale imitovat různé přírodní materiály, např. dřevo nebo stavební kvádry.
 • Travertino Romano – tyto dekorativní štuky umí vytvořit imitace různých kamenných povrchů jako je např. pískovec, přírodní kámen, láva atd. Lze je aplikovat jak v interiéru, tak v exteriéru.

Dekorativní štuky – naše nabídka 

Jestliže chcete získat opravdu kvalitně provedené dekorativní štuky, využijte služeb společnosti BOHEMIA DECOR. Zrealizujeme dekorativní štuky ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. Vytvoříme Vám v interiéru kámen, mramor, dřevěné desky, pohledový beton, umíme vytvořit absolutně hladké povrchy s vysokým leskem či starým zašlým vzhledem. Můžeme vám nabídnout i speciální štukatérské práce, např. výrobu a restaurování ozdobných tvarových prvků fasád – ozdobné lišty a římsy, fabiony, dekorativní ornamenty, rozety, růžice, konzole atd. 

Jsme kreativní tým, který dokáže vytvořit reprezentativní a osobité interiéry s výrazem vysoké prestiže a luxusu. Hledáte-li možnost, jak ve svém interiéru změnit celkový styl a dosáhnout elegantního a luxusního vzhledu, jsou dekorativní štuky od společnosti BOHEMIA DECOR pro Vás tou správnou volbou!

Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost a splnění všech požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.