Přejít k hlavnímu obsahu

Vstoupíme-li do interiéru, první co uvidíme, jsou vnitřní plochy - stěny, stropy a podlahy. Všechny tyto povrchy na nás působí a mají vlastní řeč. Mohou nás oslovit mnoha jazyky. Noblesním, neokázalým, strohým, dekorativním, luxusním i útulným. Pro jedinečné povrchové úpravy stěn, které dokážou z každého interiéru vytvořit reprezentativní prostor, nabízí společnost BOHEMIA DECOR benátský štuk OIKOS. Benátský štuk OIKOS má širokou škálu barev a textur, které jsou výsledkem dlouhodobého výzkumu a jsou v souladu s moderními trendy interiérového designu a architektury.

Benátský štuk OIKOS – co vlastně je? 

Benátský štuk OIKOS je ekologický materiál jedinečně imitující hladký mramor, určený pro luxusní povrchovou úpravou povrchů, vyráběný uznávanou italskou firmou OIKOS. Italská společnost OIKOS je světovou jedničkou v produkci prestižních materiálů určených pro interiérové dekorace. Centrála firmy sídlí ve městě Gatteo jižně od Raveny a  jejich pobočky nejdete po celém světě. S jejich jedinečnými produkty pracují všechny firmy nabízející luxusní povrchové dekorace interiérů a ani společnost BOHEMIA DECOR samozřejmě není výjimkou. Aplikací výrobků firmy OIKOS umíme vykouzlit stylový, luxusní, designový a originální design, který dokáže uspokojit i velmi náročné zákazníky milující okázalost a luxus.  

Benátský štuk OIKOS je velmi oblíbený nejen pro svou eleganci, ale také pro výbornou zpracovatelnost a trvanlivost. Benátský štuk OIKOS se používá pro dekoraci interiérů jak v domácnostech, tak zejména v různých komerčních a reprezentačních prostorách či společenských sálech, jimž dodává na exkluzivitě a luxusu. Vzhledem k tomu, že výborně odolává vodě, je dobře udržovatelný a umyvatelný, je skvělou náhradou klasických keramických obkladů a lze ho aplikovat do všech prostor se zvýšenou vlhkostí, např. do koupelen, saun, kuchyní, wellness center či u bazénů. 

Benátský štuk OIKOS je vysoce dekorativní, zcela přírodní materiál, se stovkami barevných tonů a naprosto hladkým a lesklým povrchem beze spár. Využijte všechny jeho výhody! 

Benátský štuk OIKOS – výhody 

 • Dokonale hladký a lesklý povrch beze spár
 • Velký výběr barev daný mícháním odstínů přírodních barviv
 • Možnost realizace na jakýkoliv podklad – beton, cihly, dřevo, sádrokarton, dřevo
 • Vysoká odolnost proti vlhkosti a prachu
 • Ekologičnost (čistě přírodní materiál)
 • Paropropustnost
 • Snadná a rychlá aplikace
 • Drží i na nerovném podklad, dá se použít na různé sloupy, oblouky i výklenky.
 • Omyvatelnost
 • Prodyšnost
 • Snadná údržba

Hledáte-li možnost, jak ve svém interiéru změnit celkový styl a dosáhnout elegantního a luxusního vzhledu, jsou pro Vás benátské štuky OIKOS od společnosti BOHEMIA DECOR tou správnou volbou!

Benátský štuk OIKOS – postup aplikace 

Benátský štuk OIKOS může být aplikován na jakýkoliv povrch, pokud je vhodně přichystán. Hodí se i na místa, kde by klasický mramor mohl narušit statiku, tj. na oblouky, sloupy, výklenky atd. Technika aplikace benátského štuku OIKOS má svůj jasný postup, na jehož konci je, při pečlivě dodržených krocích, luxusněvyhlížející povrch zdí či stropů. 

Benátský štuk OIKOS - postup:

 • nejprve se nanesením speciálního tmelu na povrch stěn či stropů dosáhne reliéfního vzhledu.
 • po zaschnutí tmelu se povrch zabrousí, čímž vznikne základní vrstva, kterou je třeba nechat důkladně vyschnout.
 • poté se aplikují další vrstvy barevného nebo bíléhoštuku. Jednotlivé vrstvy štuku lze realizovat v různých odstínech, aby se dosáhlo výjimečného barevného efektu. Mezi jednotlivými vrstvami je vždy nutné je nechat důkladně proschnout.
 • na závěr se nanáší finální požadovaná barva, která po zaschnutí dostane svou typickou lesklou barvu. Po několika hodinách nátěr zaschne a překvapí Vás lesk a hladkost celého povrchu, který však na pohled působí velmi plasticky.
 • posledním krokem je vyleštění povrchu. Jestliže je benátský štuk OIKOS aplikován do vlhkého prostředí, pak se ještě ošetřuje voskem, aby se zvýšila jeho voděodolnost a bylo možné jej bez větších komplikací udržovat. 

Benátský štuk OIKOS – co umíme 

Jestliže využijte realizace techniky benátský štuk OIKOS z rukou profesionálů společnosti BOHEMIA DECOR, seznámíme Vás možnostmi jeho použití, připravíme pro Vás individuální návrh dekorace interiéru a zrealizujeme benátský štuk OIKOS ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. Každému zákazníkovi nasloucháme, respektujeme jeho vkus, požadavky, přání i finanční možnosti. 

Máme dlouholeté zkušenosti nejen s benátským štukem OIKOS, ale i s mnoha dalšími materiály používanými pro luxusní povrchové úpravy stěn a stropu, např. napodobeni betonu, metalické a sametové malby, různé druhy luxusních tapet, dekorační lišty, rustikální imitace trámů, zdobné prvky na stěny i strop, rozety, římsy, různé textury a imitace dřeva, fresky, ornamentální malby, patinace a postaršení povrchů, hlazené omítky, atd.  

Dokážeme si poradit i s velmi složitými a náročnými zakázkami, čím víc je zakázka složitější, tím víc nás baví! Naší doménou je realizace atypických individuálních interiérů, které podtrhují osobnost klienta a chtějí se odlišit od standardního proudu. Umíme výborně pracovat s prostorem a barvami, známe vlastnosti různých materiálů; víme, jak na jejich údržbu; poznáme, které luxusní povrchy jsou vhodné pro vytvářený interiér. Luxusní povrchy, které vytváříme, umí proměnit obyčejné stěny v unikátní umělecké dílo, které rozzáří jakýkoliv prostor. 

Všechny naše služby poskytujeme na té nejvyšší úrovni. Klademe důraz na individuální přístup a otevřenou komunikaci, díky které jsme schopni vytvořit moderní a elegantní design interiéru přizpůsobený stylu a požadavkům zákazníka. Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost i splnění všech požadavků a představ. Společnost BOHEMIA DECOR garantuje seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.