Přejít k hlavnímu obsahu

Už Vás nebaví fádní výmalba Vašeho interiéru, inspirovali jste krásnou výzdobou renesančních paláců a chtěli byste i Vy mít takto elegantní dekoraci na stěnách? Pojďte se tedy s námi blíže podívat na jednu malířskou, tedy spíše štukatérskou techniku – benátský štuk. Díky luxusní dekorační technice benátského štuku se i z obyčejného interiéru stane interiér zcela netradiční. Benátské štuky jsou luxusní povrchovou úpravou jedinečně imitující mramor, která je velice oblíbená pro svou eleganci a hodnotu. Může být aplikována jak v domácnostech, tak zejména v různých reprezentačních veřejných prostorách a společenských sálech, jimž dodává na exkluzivitě a luxusu. 

Benátské štuky - historie

Historie benátských štuků sahá až do starověku, kdy se tento typ zdobení používal v domech bohatých měšťanů. Na významu nabíral během renesance zejména v Itálii a jeho propagátorem se stal benátský architekt Andrea Palladio. Benátské štuky mají skutečně všestranné využití. Ať už se aplikují kamkoliv, vždy budou jedinečné a dodají interiéru nevšední a luxusní ráz. Zaujaly Vás benátské štuky? Nevíte však, jak je do svého interiéru dostat? Přizvěte si specialistu na luxusní povrchy – společnost BOHEMIA DECOR! Na trhu působíme již od roku 1997 a na benátské štuky se specializujeme. Dokážeme v tomto oboru to, co málokterá jiná firma. 

Benátské štuky realizované společností BOHEMIA DECOR dodají Vašemu interiéru jedinečný luxus a originalitu. Ojediněláspeciální technologie benátských štuků vám ve vašem interiéru vytvoří harmonii, čistou linii a originalitu. Její luxusní a reprezentativní vzhled dokáže uspokojit i velmi náročného zákazníka. Dopřejte si jej i Vy! 

Benátské štuky - nádhera i praktičnost

Co jsou benátské štuky? Benátské štuky jsou jedinečná štukatérská technika dekorování stěn, která na zdech vytváří perfektní imitaci mramoru. Od přírodního mramoru se liší pouze absencí spár. Do Evropy se benátské štuky dostaly ze slunné Itálie, kde zdobily kostely i paláce bohatých měšťanů. Benátské štuky nejsou nic jiného než na dřevě vypálené bažinné vápno s příměsí barviv, kterými jsou drcené nerosty a horniny - nejčastěji mramor různých odstínů. Správné dávkování a původ přísad je výrobním tajemstvím výrobců, o které se přirozeně neradi dělí. 

Dekorativní benátské štuky jsou ozdobou klasických interiérů převážně historických domů, v nichž chtějí jejich majitelé podtrhnout ducha starých dob a cítění jejich stavitelů pro estetiku a krásu. Byla by škoda historické štuky nahradit moderními hladkými nátěry. Benátské štuky najdou uplatnění v mnoha typech interiérů. V současné době se tyto techniky využívají nejen při dekoraci povrchů různých reprezentativních prostor, ale jsou také hojně využívány pro dekoraci stěn historizujících interiérů a stávají se trendy záležitostí.

Luxusní benátské štuky, které dokáže vytvořit společnost BOHEMIA DECOR vynikají vysoce elegantním lesklým a hladkým povrchem, díky němuž vykouzlíme v interiéru množství nečekaných proměn. Lesk benátských štuků skvěle dokáže opticky zvětšit prostor a dodá mu pocit vzdušnosti. Jsme kreativní tým, který dokáže vytvořit reprezentativní a osobité interiéry, které jsou výrazem vysoké prestiže a luxusu. 

Benátské štuky vynikají nejen krásou, ale i možností aplikace na nejrůznější podklady. Nabízejí se v několika odstínech. Používají se všude tam, kde investor požaduje, aby interiéry působily dojmem luxusu a výjimečnosti.  Na rozdíl od pravého mramoru jsou použitelné i tam, kde by těžký mramor mohl ohrozit statiku. Drží i na nerovném podkladu a dají se využít na různé sloupy, oblouky i výklenky.

Benátské štuky – výhody 

Velká výhoda je, že benátské štuky lze bez problémů možné aplikovat do jakéhokoliv interiéru. Jsou vyhledávané pro jednoduchý vzhled, který je však okázalýa luxusně vypadající. Mohou skvěle zdobit všechny místnosti Vaší domácnosti, od předsíní a vstupních hal, přes kuchyně a koupelny až po obývací pokoje, ložnice, pracovny i dětské pokojíčky.  Všude tam oceníte jejich skvělé praktické stránky - především snadnou údržbu, omyvatelnost, prodyšnost a odolnost proti vodě i prachu. 

Benátské štuky snadno kopírují jakýkoliv tvar zdiva, mohou také do jisté míry nahradit i keramické obklady. Benátské štuky nezatěžuje svojí váhou nosnou konstrukci objektů a jsou proto velmi vhodné i do míst, kam nelze pro velkou váhu instalovat pravý mramor. V případě nanesení ochranné vrstvy z vosku je možné je aplikovat i v místech se zvýšenou vlhkostí, jako je koupelna, sauna i wellness studio.

Díky velkému výběru materiálů a odstínů a dlouholetých zkušeností s technikou nanášení benátských štuků umí společnost BOHEMIA DECOR docílit velmi neobvyklých efektů - pravý kámen, mramorové povrchy, složitější kresby s žilkováním, ale i absolutně hladké povrchy s vysokým leskem či starým zašlým vzhledem.

Benátské štuky výhody

 • Velký výběr barev daný mícháním odstínů přírodních barviv
 • Paropropustnost
 • Omyvatelnost
 • Odolnost proti vlhkosti a prachu
 • Ekologičnost (čistě přírodní materiál)
 • Prodyšnost
 • Rychlost aplikace
 • Snadná údržba
 • Možnost realizace na jakýkoliv podklad 

Hledáte-li možnost, jak ve svém interiéru změnit celkový styl a dosáhnout elegantního a luxusního vzhledu, jsou benátské štuky od společnosti BOHEMIA DECOR tou správnou volbou!

Benátské štuky – postup 

Technikabenátských štuků provádí společnost BOHEMIA DECOR podle přesně stanoveného postupu: 

 • nanesení speciálního tmelu špachtlí na zeď a to v různých směrech, aby bylo dosaženo reliéfní struktury
 • po zaschnutí tmelu odstranění a zbroušení přebytečné hmoty velmi jemným smirkovým papírem
 • po dokonalém proschnutí na tuto základní vrstvu nanášíme ještě další jednu až dvě vrstvy, barevného štuku. Každá následující vrstva může být pro větší efekt nanášena v odlišném odstínu.
 • poslední vrstvu po zaschnutí zbrousíme a dokonale vyleštíme krouživými pohyby ocelovou špachtlí.

Benátské štuky – naše nabídka

Jestliže chcete získat opravdu kvalitně provedené benátské štuky, které promění Váš interiér v elegantní a luxusní prostor, využijte nabídky společnosti BOHEMIA DECOR. Zrealizujeme benátské štuky ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. Pracujeme pouze s vysoce kvalitními materiály předních evropských výrobců nátěrových hmot, garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis. 

Kromě techniky benátských štuků umíme mnoho dalších luxusních úprav povrchů jako je např. napodobení betonu, metalické a sametové malby, různé druhy luxusních tapet, dekorační lišty, rustikální imitace trámů, zdobné prvky na stěny i strop, rozety, římsy, různé textury a imitace dřeva, fresky, ornamentální dekorační malby, patinace a postaršení povrchů, hlazené omítky atd.