Přejít k hlavnímu obsahu

Hledáte inspiraci pro zkrášlení stěn svého interiéru?  Omrzely Vás již obyčejné tapety nebo kachličky? Pro vytvoření vysoce individuálního, dekorativního vzhledu stěn či stropů interiérů jsou ideální volbou dekorační stěrky. Moderní dekorační stěrky jsou nepostradatelnou součástí nejen všech nově budovaných interiérů, ale skvěle se hodí i při obnovách povrchů stěn či rekonstrukcích starších interiérů. Dekorační stěrka může působit moderně, ale umí i jedinečně imitovat stáří. Dekorační stěrky realizované společností BOHEMIA DECOR prokreslí Váš interiér a pomohou vytvořit stylové a originální prostředí, ve kterém bude radost pobývat.

Dekorační stěrky – praktičnost i krása 

Dekorační stěrky mohou být aplikovány nejen v domácnostech, ale svoje uplatnění nacházejí zejména v různých reprezentačních veřejných prostorách a společenských sálech, jimž dodávají honosnost a luxus. Dekorační stěrka je materiál, který lze speciální štukatérskou metodou nanášet téměř na jakýkoli podklad interiérových povrchů – nejčastěji na stěny, stropy i podlahy. Dekorační stěrku však lze použít i např. na nábytkové stěny, policové systémy, kuchyňské linky, dveře, zárubně, vestavěné skříně a další interiérové prvky. Přestože jsou tyto stěrky vysoce dekorativní, tak zároveň vytváří tvrdý, stabilní a bezespárový povrch, který zaručuje mimořádnou odolnost a dlouhou životnost.

Dekorační stěrky se používají všude tam, kde investor požaduje, aby interiéry působily dojmem luxusu a výjimečnosti.  Na rozdíl od pravých materiálů, např. mramor či beton, jsou použitelné i tam, kde by mohla být ohrožena statika. Dekorační stěrky drží i na nerovném podkladu a dají se využít na různé sloupy, oblouky i výklenky. Díky tomu, že jsou některé dekorační stěrky paropropustné a voděodolné, lze je aplikovat i do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny, wellness centra, sauny nebo bazény. 

Dekorační stěrky nabízejí nekonečné možnosti kombinace barev, motivů, stylů a technik, čímž umožňují docílit svěžího a nápaditého řešení dekorace interiéru. K dostání jsou dekorační stěrky v široké škále barev, od těch tradičních až po vysoce designové odstíny, jako jsou např. platinově šedá, zimní hnědá, šedobéžová, melounově žlutá, zelená kari nebo zářivě fialová.  Aplikací dekorační stěrky můžete v interiéru realizovat to, do dosud bylo jen Vaším snem. Díky dekorační stěrce se i z obyčejného interiéru stane interiér zcela netradiční. 

Dekorační stěrky - klady

Dekorační stěrky mají skutečně všestranné využití. Ať už se aplikují kamkoliv, vždy budou jedinečné a dodají interiéru nevšední a luxusní ráz. Předností dekoračních stěrek je kromě jejich nenáročnosti na údržbu a odolnosti, hlavně nepřeberné množství variací efektů, kdy je možno do materiálu přidat např. perleť či jiné pigmenty, nebo možnost imitovat různé stavební materiály, jako je např. beton, kámen, dřevo či kov. Pro vytvoření vysoce individuálního, dekorativního vzhledu ploch není lepší volba než právě dekorační stěrka.

Jaké jsou výhody moderní dekorační stěrky?

 • absence spár – vytvářejí dokonale celistvý povrch
 • jednoduchá a snadná údržba
 • vzhledová variabilita – široká škála způsobů aplikace, obrovské množství dekorů a barevných odstínů, výraznosti vzoru a barevných odstínů
 • možnost lokální opravy v případě poškození
 • voděodolnost vybraných typů stěrek umožňuje použití do vlhkého prostředí
 • mimořádná odolnost, dlouhá životnost, barevná stálost
 • nulový odpad
 • odolnost proti vlhkosti a prachu
 • rychlost aplikace
 • možnost realizace na jakýkoliv podklad

Dekorační stěrky – naše nabídka 

Zaujaly Vás dekorační stěrky a nevíte však, jak je do svého interiéru dostat? Přizvěte si specialistu na luxusní dekorační povrchy – společnost BOHEMIA DECOR! Na trhu působíme již od roku 1997 a na dekorační stěrky se specializujeme. Dokážeme v tomto oboru to, co málokterá jiná firma. Dekorační stěrky realizované společností BOHEMIA DECOR dodají Vašemu interiéru ojedinělý luxus, originalitu a styl. 

Luxusními dekoračními stěrkami dokáže společnost BOHEMIA DECOR vykouzlit v interiéru množství nečekaných proměn. Díky velkému výběru materiálů a našim dlouholetým zkušenostem s technikou nanášení dekoračních stěrek umíme docílit velmi neobvyklých efektů. Vytvoříme Vám v interiéru kámen, mramor, dřevěné desky, napodobení betonu, složité kresby či fresky, ale umíme vytvořit i absolutně hladké povrchy s vysokým leskem či starým zašlým vzhledem. Jsme kreativní tým, který dokáže vytvořit reprezentativní a osobité interiéry, které jsou výrazem vysoké prestiže a luxusu.

Dekorační stěrky – typy povrchů

 • Benátský štuk - speciální štukatérská stěrka, jejíž pomocí lze vytvořit naprosto hladký bezespárový povrch, téměř nerozeznatelný od přírodního mramoru. Jedná se prodyšný, paropropustný a voděodolný povrch, který lze využít i vlhkých místnostech, jako jsou koupelny, sauny, wellness centra, bazény atd.
 • Napodobenina pohledového betonu – ruční tenkovrstvá cementová stěrka dokonale napodobuje pohledový beton. Je použitelná ve vnitřním i vnějším prostředí a lze ji aplikovat téměř na jakýkoliv povrch. Vytváří bezespárový povrch použitelný všude tam, kde chcete získat betonový vzhled.
 • Travertino Romano – tato luxusní stěrka umí vytvořit jedinečné imitace různých kamenných povrchů jako je např. pískovec, přírodní kámen, láva atd. Aplikace je možná jak v interiéru, tak v exteriéru.

Dekorační stěrky – co všechno umíme?

Jestliže chcete získat opravdu kvalitně realizované dekorační stěrky, využijte služeb společnosti BOHEMIA DECOR. Zrealizujeme dekorační stěrky ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. Pracujeme pouze s vysoce kvalitními materiály předních evropských výrobců, garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis. 

Nabízíme mnoho luxusních úprav povrchů interiérů, jako jsou např. metalické a sametové malby, aplikace různých druhů luxusních tapet, fresky, ornamentální malby, patinace a postaršení povrchů, rustikální imitace trámů, zdobné prvky na stěny i strop - dekorační lišty, rozety, římsy, fresky atd. 

Hledáte-li možnost, jak ve svém interiéru změnit celkový styl a dosáhnout elegantního a luxusního vzhledu, jsou dekorační stěrky od společnosti BOHEMIA DECOR pro Vás tou správnou volbou!