Přejít k hlavnímu obsahu
Pohledový beton Stěrky Betonový povrch

Betonové stěrky I Bohemia Decor

Filip Pokorný14. Duben, 2023

Betonové stěrky | Bohemia Decor

 

Betonová stěrka | Moderní interiér

Láká Vás představa, že ve svém interiéru budete mít stěny, které upoutají pozornost svým minimalistickým vzhledem? Objevte imitaci betonu, skvěle vypadá na stěnách i na nábytku! Imitace pohledového betonu je nově vyvinutá ruční dekorační technika, určená pro jakýkoliv povrch. Za použití speciální cementové stěrky se vytváří povrch vyhlížející jako pohledový beton. Betonová stěrka je úžasný materiál, se kterým do interiéru vstupuje síla a stabilita.

Pohledový beton není jen šedý a hladký povrch bez nápadu. Rozhodně se nejedná o nudný povrch, je překvapivě tvárný a najdete ho na místech a v podobách, kde byste to rozhodně nečekali. Nedokážete si dekorativní betonovou stěnu namísto klasické výmalby ve svém bytě či domě představit? Pak si projděte stránky společnosti BOHEMIA DECOR  a třeba změníte názor.

 

Betonová stěrka | Bohemia Decor

 

CO JE TO BETONOVÁ STĚRKA?

Betonová stěrka je velmi oblíbenou součástí moderní architektury. Jedná se o ruční dekorativní techniku využívající cementové stěrky, ze které se následně gletováním (gletování – speciálně hlazený betonový povrch) vytváří bezespárový povrch navenek napodobující pohledový beton (imitace pohledového betonu). Tato povrchová úprava není známa příliš dlouho. Vznikla v posledních letech na základě požadavků architektů, kteří začali používat pohledový beton. Na vznik této techniky měli významný vliv Ing. arch. Jan Aulík a Ing. arch. Jakub Fišer.

Speciální dekorační stěrka je vhodná pro použití jak do interiérů, tak i do venkovních prostor, ale také na podlahy či dekorační předměty. Tento povrch je možné použít všude tam, kde chcete stávajícímu povrchu dát betonový vzhled s dobrou odolností proti vlhku nebo mechanickému poškození. Betonová stěrka může být aplikována na stěny ze sádrokartonu, jádra, štukové omítky, betonu, na nepovedený litý beton atd. Podobně jako benátský štuk je betonová stěrka použitelná pro místa se zvýšenou vlhkostí, jako jsou např. koupelny, sprchové kouty, sauny, wellness centra nebo bazény.

Betonová stěrka se v posledních letech hodně využívá v moderních novostavbách, ale lze jí výborně zakomponovat i při rekonstrukcích a renovacích starších interiérů. K dispozici je nejen v klasické šedé barvě, jak většina lidí beton představuje, ale existuje v celé řadě odstínů barev. Betonová stěrka se dá zpracovat v celou škálou struktur a kreseb, které vytvoří neobyčejně zajímavý povrch. Lze jí dosáhnout luxusního moderního minimalistického vzhledu nebo může mít naopak strukturu s efektem patiny. Betonovou stěrku je možné dotvářet tak, aby byla vznikla např. struktura bednění či vzhled broušeného betonu apod. Zaleží jen na vašem estetickém cítění, životnímu stylu, představách a požadavcích.

 

Betonové stěrky | Bohemia Decor II

 

VÝHODY NAŠÍ BETONOVÉ STĚRKY

Jestliže zařizujete nový interiér nebo jej chcete obnovit a modernizovat minimalistickém a industriálním stylu, využijte realizace techniky pohledového betonu z rukou profesionálů společnosti BOHEMIA DECOR.

  • jedinečný minimalistický a industriální vzhled
  • stálost barevného vzhledu, vysoká odolnost poškození
  • možnost aplikace na jakýkoliv podklad
  • nenáročná, prakticky žádná údržba
  • dlouhá životnost
  • možnost použití i do vlhkého prostředí
  • není potřeba si lámat hlavu s nosností podkladu

 

Betonové stěrky | Bohemia Decor III

 

BETONOVÁ STĚRKA – POUŽITÍ 

Betonová stěrka jde použít téměř všude, jak v interiéru, tak díky vysoké pevnosti a odolnosti vůči vnějším vlivům i v exteriéru. Záleží jen na zákazníkovi, jeho požadavcích, přáních a představivosti.

  • interiér (obývací pokoje, chodby, kuchyně, koupelny, sauny, bazény, sprchové kouty, nábytek, kuchyňské linky, dveře, zárubně dveří atd.)
  • exteriér (fasády, zateplené fasády, ploty, schody, železné konstrukce atd.)

Povrch z betonové stěrky je na dotek velice příjemný, nepotřebuje náročnou údržbu a vydrží dlouho pěkná. Mezi nejběžnější varianty dekorování povrchu patří broušení, leštění, hlazení, škrábání a vymývání. Výsledný povrch může být hladký, hrubý i plastický, matný i ve vysokém lesku. Do imitace betonu je možné pomocí formy otisknout různé vzory, třeba povrch kopírující strukturu dřeva.

 

Betonová stěrka | Bohemia Decor 101


BETONOVÁ STĚRKA – NAŠE NABÍDKA 

Společnost BOHEMIA DECOR pomocí moderní imitace pohledové betonové stěrky proměnit  interiér v industriální a minimalistický prostor. Díky těmto stěrkám bude působit vámi vybraný interiér moderně a luxusně zároveň. Luxusními povrchovými úpravami interiérů se zabýváme již od roku 1997 a dokážeme v tomto oboru to, co u nás ovládá jen několik málo firem.

Ručně vyráběnou betonovou stěrkou umíme docílit dokonalých originálních a designových efektů povrchů betonových konstrukcí v interiéru a exteriéru. Betonovou stěrku můžeme aplikovat na podlahy, stěny, schodiště, balkony či terasy, podhledy stropů či železné konstrukce. Unikátní řešení, které nabízíme je potažení dřevěného nábytku, umyvadel, koupacích van, sprchových vaniček, dveří i jejich zárubní, vestavěných skříní, kuchyňských linek atd. Vzhled betonu vytvoří luxusní, dynamický a moderní  interiér či exteriér vašeho domu. 

Máme dlouholeté zkušenosti s luxusními povrchovými úpravami interiérů, dokážeme si poradit i s velmi složitými a náročnými zakázkami. Naší doménou je realizace atypických individuálních interiérů, které podtrhují osobnost klienta a chtějí se odlišit od standardního proudu. Naši odborníci vás seznámí s možnostmi, připraví Vám individuální návrh a zrealizují napodobení betonu ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. 

Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost i splnění všech požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

 

typy dekoračních povrchŮ

TRAVERTINO ROMANO

TRAVERTINO
ROMANO

TRAVERTINO ROMANO

TRAVERTINO ROMANO je dekorativní omítka, která věrně napodobuje vzhled přírodního travertinu. Na základě zpracování může nabývat řady podob s různou barevností. Používá se v interiéru i na vnější fasády a každé nemovitosti vtiskne eleganci i důstojnost odkazující na klasické italské vlivy.

detail
SATÉNOVÉ EFEKTY

SATÉNOVÉ
EFEKTY

SATÉNOVÉ EFEKTY

Toužíte po něčem opravdu výjimečném? Hledáte do svého interiéru malbu s intenzivním leskem a nevšední texturou? Právě vás by mohla nadchnout řada inovativních produktů renomované společnosti Oikos.

detail
BETONOVÉ STĚRKY

BETONOVÉ
STĚRKY

BETONOVÉ STĚRKY

Pryskyřičné a epoxidové stěrky napodobující beton získávají na stále větší oblibě. Spojte moderní krásu a odolnost pohledového betonu s jednoduchou aplikací stěrky.

detail
BENÁTSKÉ ŠTUKY

BENÁTSKÉ
ŠTUKY

BENÁTSKÉ ŠTUKY

Benátský štuk je prastarou štukatérskou technikou, která se dnes opět vrací do módy. Lze z něj totiž vytvářet neomezeně rozsáhlé plochy s vlastnostmi a vzezřením jednolitého mramoru. Takový dokonale hladký povrch je nejen krásný, ale také praktický. Nedrží se na něm prach, je omyvatelný a odolává vlhkosti i plísním.

detail
STRUKTURÁLNÍ POVRCH

STRUKTURÁLNÍ
POVRCH

STRUKTURÁLNÍ POVRCH

Moderní nátěrové materiály dokáží vytvořit řadu nečekaných efektů. Specificky strukturovaný povrch pryskyřičné malby například vyvolává iluzi bohatě zřasených textilních drapérií. Velmi dekorativní a prestižní záležitost.

detail
ŠABLONY A PATINA

ŠABLONY A
PATINA

ŠABLONY A PATINA

Mnohé malby, barvy či dekorace musejí teprve dozrát do krásy - získat tzv. patinu. I ve zbrusu novém interiéru ale můžete vytvořit patinový efekt. I na to už totiž existují speciální nátěry. Během několika minut tak můžete vtisknout stěnám hodnotu celých staletí. Anebo naopak patinování využít k moderním fantaziím. Záleží jen na vás!

detail
ZLATÉ DEKORACE

ZLATÉ
DEKORACE

ZLATÉ DEKORACE

Zlato je známkou nejvyšší hodnoty a prestiže. V portfoliu služeb společnosti Bohemia Decor proto nemůže chybět realizace povrchů pracujících se zlatem a dalšími drahými kovy.

detail
KOROZE POVRCHU

KOROZE
POVRCHU

KOROZE POVRCHU

Mnohé malby, barvy či dekorace musejí teprve dozrát do krásy - získat tzv. patinu. I ve zbrusu novém interiéru ale můžete vytvořit patinový efekt. I na to už totiž existují speciální nátěry. Během několika minut tak můžete vtisknout stěnám hodnotu celých staletí. Anebo naopak patinování využít k moderním fantaziím. Záleží jen na vás!

detail

Poptávka