Přejít k hlavnímu obsahu

Benátské štuky I Bohemia Decor

Filip Pokorný14. Duben, 2021

Bohemia_Decor_Valpaint_Rococoa_Stuco_Veneziano_1000_Lucido_Diretto

Už Vás nebaví fádní výmalba Vašeho interiéru, inspirovali jste krásnou výzdobou renesančních paláců a chtěli byste i Vy mít takto elegantní dekoraci na stěnách? Pojďte se tedy s námi blíže podívat na jednu malířskou, tedy spíše štukatérskou techniku – benátský štuk

Díky technice benátského štuku se i z obyčejného interiéru stane interiér zcela netradiční. Benátské štuky jsou luxusní povrchovou úpravou jedinečně imitující mramor, která je velice oblíbená pro svou eleganci a hodnotu. Může být aplikována jak v domácnostech, tak zejména v různých reprezentačních veřejných prostorách a společenských sálech, jimž dodává na exkluzivitě a luxusu. 

Benátské štuky - historie

Historie benátských štuků sahá až do starověku, kdy se tento typ zdobení používal v domech bohatých měšťanů. Na významu nabíral během renesance zejména v Itálii a jeho propagátorem se stal benátský architekt Andrea Palladio.

Benátské štuky mají skutečně všestranné využití. Ať už se aplikují kamkoliv, vždy budou jedinečné a dodají interiéru nevšední a luxusní ráz. 

 

Benátský štuk

 

Benátské štuky - nádhera i praktičnost

Co jsou benátské štuky? Benátské štuky jsou jedinečná štukatérská technika dekorování stěn, která na zdech vytváří perfektní imitaci mramoru. Od přírodního mramoru se liší pouze absencí spár. Do Evropy se benátské štuky dostaly ze slunné Itálie, kde zdobily kostely i paláce bohatých měšťanů. Benátské štuky nejsou nic jiného než na dřevě vypálené bažinné vápno s příměsí barviv, kterými jsou drcené nerosty a horniny - nejčastěji mramor různých odstínů. Správné dávkování a původ přísad je výrobním tajemstvím výrobců, o které se přirozeně neradi dělí. 

Dekorativní benátské štuky jsou ozdobou klasických interiérů převážně historických domů, v nichž chtějí jejich majitelé podtrhnout ducha starých dob a cítění jejich stavitelů pro estetiku a krásu. Byla by škoda historické štuky nahradit moderními hladkými nátěry. Benátské štuky najdou uplatnění v mnoha typech interiérů. V současné době se tyto techniky využívají nejen při dekoraci povrchů různých reprezentativních prostor, ale jsou také hojně využívány pro dekoraci stěn historizujících interiérů a stávají se trendy záležitostí.

Luxusní benátské štuky, které dokáže vytvořit společnost BOHEMIA DECOR vynikají vysoce elegantním lesklým a hladkým povrchem, díky němuž vykouzlíme v interiéru množství nečekaných proměn. Lesk benátských štuků skvěle dokáže opticky zvětšit prostor a dodá mu pocit vzdušnosti. Jsme kreativní tým, který dokáže vytvořit reprezentativní a osobité interiéry, které jsou výrazem vysoké prestiže a luxusu. 

Benátské štuky vynikají nejen krásou, ale i možností aplikace na nejrůznější podklady. Nabízejí se v několika odstínech. Používají se všude tam, kde investor požaduje, aby interiéry působily dojmem luxusu a výjimečnosti.  Na rozdíl od pravého mramoru jsou použitelné i tam, kde by těžký mramor mohl ohrozit statiku. Drží i na nerovném podkladu a dají se využít na různé sloupy, oblouky i výklenky.

 

Benátský štuk

 

Benátské štuky – výhody 

Velká výhoda je, že benátské štuky lze bez problémů možné aplikovat do jakéhokoliv interiéru. Jsou vyhledávané pro jednoduchý vzhled, který je však okázalý a luxusně vypadající. Mohou skvěle zdobit všechny místnosti Vaší domácnosti, od předsíní a vstupních hal, přes kuchyně a koupelny až po obývací pokoje, ložnice, pracovny i dětské pokojíčky.  Všude tam oceníte jejich skvělé praktické stránky - především snadnou údržbu, omyvatelnost, prodyšnost a odolnost proti vodě i prachu. V případě nanesení ochranné vrstvy z vosku je možné je aplikovat i v místech se zvýšenou vlhkostí, jako je koupelna, sauna i wellness studio.

Díky velkému výběru materiálů a odstínů a dlouholetých zkušeností s technikou nanášení benátských štuků umí společnost BOHEMIA DECOR docílit velmi neobvyklých efektů - pravý kámen, mramorové povrchy, složitější kresby s žilkováním, ale i absolutně hladké povrchy s vysokým leskem či starým zašlým vzhledem.

V čem výhody spočívají?

  • Velký výběr barev daný mícháním odstínů přírodních barviv
  • Paropropustnost
  • Omyvatelnost
  • Odolnost proti vlhkosti a prachu
  • Ekologičnost (čistě přírodní materiál)
  • Prodyšnost
  • Rychlost aplikace
  • Snadná údržba
  • Možnost realizace na jakýkoliv podklad 

Hledáte-li možnost, jak ve svém interiéru změnit celkový styl a dosáhnout elegantního a luxusního vzhledu, jsou benátské štuky od společnosti BOHEMIA DECOR tou správnou volbou!

Benátské štuky – naše nabídka

Jestliže chcete získat opravdu kvalitně provedené benátské štuky, které promění Váš interiér v elegantní a luxusní prostor, využijte nabídky společnosti Bohemia Decor

Zrealizujeme benátské štuky ve vašem interiéru tak, aby konečný výsledek splnil všechna Vaše očekávání. Pracujeme pouze s vysoce kvalitními materiály předních evropských výrobců nátěrových hmot, garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis. 

typy dekoračních povrchŮ

TRAVERTINO ROMANO

TRAVERTINO
ROMANO

TRAVERTINO ROMANO

TRAVERTINO ROMANO je dekorativní omítka, která věrně napodobuje vzhled přírodního travertinu. Na základě zpracování může nabývat řady podob s různou barevností. Používá se v interiéru i na vnější fasády a každé nemovitosti vtiskne eleganci i důstojnost odkazující na klasické italské vlivy.

detail
SATÉNOVÉ EFEKTY

SATÉNOVÉ
EFEKTY

SATÉNOVÉ EFEKTY

Toužíte po něčem opravdu výjimečném? Hledáte do svého interiéru malbu s intenzivním leskem a nevšední texturou? Právě vás by mohla nadchnout řada inovativních produktů renomované společnosti Oikos.

detail
BETONOVÉ STĚRKY

BETONOVÉ
STĚRKY

BETONOVÉ STĚRKY

Pryskyřičné a epoxidové stěrky napodobující beton získávají na stále větší oblibě. Spojte moderní krásu a odolnost pohledového betonu s jednoduchou aplikací stěrky.

detail
BENÁTSKÉ ŠTUKY

BENÁTSKÉ
ŠTUKY

BENÁTSKÉ ŠTUKY

Benátský štuk je prastarou štukatérskou technikou, která se dnes opět vrací do módy. Lze z něj totiž vytvářet neomezeně rozsáhlé plochy s vlastnostmi a vzezřením jednolitého mramoru. Takový dokonale hladký povrch je nejen krásný, ale také praktický. Nedrží se na něm prach, je omyvatelný a odolává vlhkosti i plísním.

detail
STRUKTURÁLNÍ POVRCH

STRUKTURÁLNÍ
POVRCH

STRUKTURÁLNÍ POVRCH

Moderní nátěrové materiály dokáží vytvořit řadu nečekaných efektů. Specificky strukturovaný povrch pryskyřičné malby například vyvolává iluzi bohatě zřasených textilních drapérií. Velmi dekorativní a prestižní záležitost.

detail
ŠABLONY A PATINA

ŠABLONY A
PATINA

ŠABLONY A PATINA

Mnohé malby, barvy či dekorace musejí teprve dozrát do krásy - získat tzv. patinu. I ve zbrusu novém interiéru ale můžete vytvořit patinový efekt. I na to už totiž existují speciální nátěry. Během několika minut tak můžete vtisknout stěnám hodnotu celých staletí. Anebo naopak patinování využít k moderním fantaziím. Záleží jen na vás!

detail
ZLATÉ DEKORACE

ZLATÉ
DEKORACE

ZLATÉ DEKORACE

Zlato je známkou nejvyšší hodnoty a prestiže. V portfoliu služeb společnosti Bohemia Decor proto nemůže chybět realizace povrchů pracujících se zlatem a dalšími drahými kovy.

detail
KOROZE POVRCHU

KOROZE
POVRCHU

KOROZE POVRCHU

Mnohé malby, barvy či dekorace musejí teprve dozrát do krásy - získat tzv. patinu. I ve zbrusu novém interiéru ale můžete vytvořit patinový efekt. I na to už totiž existují speciální nátěry. Během několika minut tak můžete vtisknout stěnám hodnotu celých staletí. Anebo naopak patinování využít k moderním fantaziím. Záleží jen na vás!

detail

Poptávka