Přejít k hlavnímu obsahu

Povrchy stěn v interiéru bytu či domu se nemusí jen malovat, i když výmalba je klasickou úpravou a patrně nikdy nevyjde z módy. Existují také různé dekorativní povrchy stěn, díky nimž získá Váš interiér styl a naprostou originálnost. Nejnovější trendy v bytovém designu využívají pokrokové dekorativní povrchy stěn, od moderních povrchů v minimalistickém a industriálním loftovém stylu, přes hladké mramorové stěny až k přírodním strukturám či honosným freskám. Pomocí speciálních technik lze vytvořit opravdu efektní dekorativní povrchy stěn v jakékoliv barvě, dekoru a struktuře. Ať už jste milovníky okázalého luxusu nebo minimalistického stylu, je tu pro Vás připravena nabídka společnosti BOHEMIA DECOR! 

Dekorativní povrchy stěn – o nás

Zařizujete-li nový interiér nebo máte v úmyslu ho efektně modernizovat, pak jistě také přemýšlíte o tom, jaký povrch by měly získat jeho stěny. Váháte nad dekorativní povrchovou úpravou stěn ve Vašem interiéru? Víte, že dobám, kdy interiéru dominovaly hladké a bílé stěny, již odzvonilo a toužíte po tom, získat dekorativní povrchy stěn, které budou vyjadřovat Váš styl a osobnost? 

Odborníci ze společnosti BOHEMIA DECOR vás ochotně seznámí s možnostmi současných technologií a navrhnou vám dekorativní povrchy stěn interiéru tak, aby odpovídaly vašim představám a požadavkům. Nabízíme nové nápady při dekorativních úpravách povrchů stěn interiérů od standardního až po vysoce luxusní provedení. 

Společnost BOHEMIA DECOR nabízí řadu dekoračních technik dekorativních povrchů stěn, které u nás ovládá jen několik málo firem. Specializujeme se na dekorativní povrchy stěn již od roku 1997 a dokážeme proměnit obyčejný interiér v originální umělecké dílo, které Vás překvapí.

Dekorativní povrch stěn – co umíme? 

Dekorativní povrchy stěn realizujeme pomocí různých speciálních malířských technik a štukatérkých prací, aplikací různých luxusních stěrek, maleb, tapet, napodobení betonu, hlazených omítek a dalších technologií i materiálů. Do naší nabídky patří také patinace a postaršení povrchů, různé textury a imitace dřeva, rustikální imitace trámů, benátské štuky; aplikace, renovace i výroba zdobných prvků na stěny i strop jako jsou např. rozety, římsy, dekorační lišty atd. 

Jsou-li Vaším snem skutečně výjimečné dekorativní povrchy stěn, můžeme Vám nabídnout jejich výzdobu unikátními freskami v moderním i klasickém stylu či uměleckou malbu (umělecká malba)  podle Vašeho přání. Můžete si u nás objednat nejen ornamentální výzdobu, ale např. i různé mytologické či biblické výjevy, krajinomalbu, zátiší či dokonce portréty. Naší specialitou je realizace zlatých, stříbrných a různých metalických povrchů stěn, kdy technikou dodáme Vašemu interiéru opravdovou jedinečnost. 

Dekorativní povrch stěn – nejoblíbenější techniky 

  • Benátské štuky – dekorativní povrchy stěn interiérů z benátského štuku realizujeme pomocí speciální štukatérské techniky, jejíž pomocí dokážeme vytvořit naprosto hladký bezespárový povrch, který je téměř nerozeznatelný od přírodního mramoru. Jedná se prodyšný, paropropustný a voděodolný povrch, který lze využít i vlhkých místnostech, jako jsou koupelny, sauny, wellness centra, bazény atd.
  • Travertino Romano - dekorativní povrchy stěn z tohoto materiálu dokážou výborně imitovat různé kamenné povrchy (pískovec, přírodní kámen, láva). Díky jedinečnému vzhledu se výborně hodí zejména pro vytváření dekorativních efektů v historických objektech nebo selských staveních.
  • Perleťové a saténové malby – tyto speciální interiérové barvy nabízejí při použití na dekorativní povrchy stěn jedinečné textury a světelné efekty. Střídáním různě kontrastních matových a lesklých ploch lze napodobit vzácné hedvábné tapety používané v období evropské renesance.
  • Tapety – ať už máte jakýkoliv styl a vybavení bytu, tapety se vyrábí v tolika rozmanitých provedeních, že si vyberete vždy. Pro dekorativní povrchy stěn nabízíme tapety látkové, vinylové i luxusní papírové, vyráběné italskou společností Portofino. Tyto luxusní tapety přinesou do Vašeho interiéru typickou italskou eleganci a vysokou kvalitu.
  • Napodobení pohledového betonu – tato tenkovrstvá cementová dekorační stěrka dokonale napodobuje pohledový beton, vytváří bezespárový povrch použitelný všude tam, kde chcete získat betonový vzhled. Je použitelná ve vnitřním i vnějším prostředí a lze ji aplikovat téměř na jakýkoliv povrch. Její provedení může být hrubé nebo hladké a konečné barevné tónování může být v jakémkoliv barevném odstínu.
  • Plastické efekty – díky plastickým stěrkám a speciálním technikám lze pomocí ladítek, mořských hub, štětcům, válečkům a špachtlím vyrobit různé 3D plastické dekorativní povrchy stěn, které budou dokonale imitovat různé přírodní materiály, např. dřevo nebo stavební kvádry.
  • Dekorační malby a freska - společnost BOHEMIA DECOR nabízí realizaci ornamentální výzdoby, krajinomalbu, zátiší, mytologické či biblické výjevy, portréty atp. Technologicky se tyto dekorační malby provádí buď na suchou, nebo na čerstvou, ještě vlhkou omítku (freska). Díky spolupráci s uměleckými malíři Vám můžeme zajistit vytvoření efektních a zcela originálních uměleckých děl.

Dekorativní povrchy stěn – nabídka naší společnosti 

Dekorativní povrchy stěn Vám vždy nejdříve představíme v grafickém návrhu, poradíme Vám s výběrem vhodného materiálu, odstínu i s technikou provedení. S vysokou řemeslnou precizností dekorativní povrchy stěn následně zrealizujeme. Rádi Vám zpracujeme individuální návrh pro dekorativní povrchy stěn Vašeho interiéru, tak aby ladily s celkovou koncepcí interiéru, a budeme vždy respektovat Vámi stanovený rozpočet. 

S dekorativními povrchy stěn máme bohaté a dlouholeté zkušenosti. Umíme si bez problémů poradit i se složitými a náročnými zakázkami např. v historických objektech, které vyžadují speciální techniky a zpracování materiálů pro povrchy stěn interiérů. Čím víc je zakázka složitější, tím více nás baví! Jsme tým kreativních profesionálů, kteří svým zákazníkům naslouchají a snaží se pro něj vždy najít to nejvhodnější řešení. 

Vážíme si každého zákazníka, naším cílem je jeho spokojenost a splnění všech požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.