Benátské štuky

Benátské štuky - Nestárnoucí krása jednolitého mramoru

Benátským štukem se rozumí speciální štukatérská technika, která ze směsi drceného vápence a mramoru vytvoří povrch na první pohled nerozeznatelný od přírodního mramoru. Od mramorového obkladu se ve skutečnosti liší tím, že plocha z benátského štuku zůstává jednolitá a hladká - zkrátka beze spár. Tento způsob dekorace stěn znali už starověcí Římané, velkou oblibu si pak získal v době renesance. Jeho využití dotáhli k dokonalosti Benátčané, odtud tedy název "benátský štuk". Dnes tato technologie získává opět na popularitě nejen díky své kráse, ale také praktičnosti. Jde o dokonale prodyšný, vodou omyvatelný povrch, v němž se nedaří plísním a tak se skvěle hodí třeba do koupelen či místností sužovaných vlhkostí.

Benátské štuky:

 • Grassello - COLORIFICIO VENEZIANO

  Grassello - COLORIFICIO VENEZIANO

  Grassello 600 je světově proslulým benátským štukem od společnosti Colorifico Veneziano sídlící přímo v severoitalských Benátkách. Vedle stucco veneziano (benátský štuk) se v souvislosti s tímto materiálem užívá také označení stucco antico (antický štuk). Jde o dnes již klasický stoprocentně přírodní produkt, se kterým se snadno pracuje a výsledný dojem je prostě dokonalý.

 • Raffaello Decor Stuco Oikos

  Raffaello Decor Stuco Oikos

  Benátský štuk RAFFAELLO DECOR STUCCO od italské společnosti Oikos navazuje na to nejlepší z italské štukatérské tradice. Je to vysoce dekorativní, zcela přírodní materiál, díky němuž si budete moci naplno užít všech výhod mramorového povrchu. Lesk, krása, paropropustnost, omyvatelnost, ekologičnost - to jsou jen některé z nich. Nechte se unést stovkami barevných tónů a hladkostí povrchu bez omezení.

 • Aureum Oikos

  Aureum Oikos

  Když se spojí dva z nejušlechtilejších přírodních materiálů, zlato a mramor, vznikne úchvatný benátský štuk AUREUM od italského výrobce Oikos. Kombinace zemitých přírodních barev, zlatavých odlesků a nadčasové krásy mramoru vytváří až neuvěřitelné efekty, které promění každý interiér v království luxusu a prestiže.

 • Raffaello Madreperlato Oikos

  Raffaello Madreperlato Oikos

  RAFFAELLO MADREPERLATO přidá k mramorovému vzhledu benátského štuku ještě jednu estetickou kvalitu navíc. A to nádherný perleťový lesk. Jedná se o další výrobek firmy Oikos, se kterým máme výbornou zkušenost. Aplikuje se na RAFFAELLO DECOR STUCCO od téhož výrobce. Uvidíte, že kombinace mramoru a perleti nadchne každého.

pošlete nám nezávaznou poptávku

Všechny položky je nutné vyplnit!