Historie společnosti Bohemia Decor

Počátky společnosti Bohemia Decor sahají do roku 1997, kdy spojili své síly dva nezávislí podnikatelé - Filip Pokorný a Filip Pospíšil. Spolupracovali nejprve na bázi volného sdružení OSVČ a postupem času vybudovali společnou firmu s názvem Bohemia Decor Group s.r.o.

 

Společnost vznikla na "zelené louce" bez jakéhokoli cizího kapitálu. Tím nejdůležitějším, co oba Filipové do společnosti přinesli, byla jejich řemeslná zručnost, preciznost, slušnost a vůle dělat věci na nejvyšší možné úrovni. Díky tomu si brzy vydobyli výjimečnou pozici na trhu jako specialisté na luxusní povrchové úpravy v interiéru.

Rozšíření společnosti o novou samostatnou značku - Bohemia Interier

Spokojenost klientů s prací Bohemia Decor se po nějaké době odrazila v poptávce po dalších službách. Společnost začala dostávat zakázky i na další stavební práce a tento vývoj posléze vyústil ve vznik nové značky s názvem Bohemia Interier. Tato firma již nabízí ucelené portfolio služeb spojených se stavební činností. Bohemia Interier nabízí kompletní rekonstrukce interiérů, komerčních prostor, rodinných domů atd. Spoluprací s renomovanými architektonickými studii vznikají pod hlavičkou Bohemia Interier luxusní restaurace, kavárny, kancelářské prostory, a to včetně kompletních architektonických studií, projektů, 3D návrhů a všech inženýrských služeb, které jsou zapotřebí k provedení na klíč.

Lidský kapitál, vzdělávání a investice do technologií

Nejvýznamnější zdroj hodnoty společnosti Bohemia Decor představuje její lidský kapitál. Přitom zrovna v tomto bodě nebyl vývoj firmy vůbec snadný. Pomineme-li oba zakladatele, společnost poměrně dlouho budovala stabilní tým profesionálů, kteří by dokázali odvést špičkovou práci. Po letech hledání se ale dostavil úspěch a Bohemia Decor dnes tvoří sehraná skupina cca 10 kmenových zaměstnanců a k tomu síť externích specialistů, kterým to společně funguje po lidské i profesní stránce.

Bohemia Decor si své mimořádné postavení na trhu udržuje také investicemi do vzdělání a technologií. Její zaměstnanci se pravidelně zúčastňují různých školení, workshopů a dalších vzdělávacích aktivit, na nichž se seznamují s posledními trendy v dekoračních technikách a materiálech. Firma dále nakupuje nejrůznější technologické novinky s cílem poskytnout zákazníkům ještě kvalitnější služby. Jako příklad lze uvést specializované vysokotlaké stříkací zařízení či brusky s odsáváním.

Toto je v kostce historie společnosti Bohemia Decor. Na úplný závěr sluší říct, že nic z toho, co jsme dokázali, by nešlo bez zákazníků, kteří nám dali svou důvěru. Děkujeme jim za to a věříme, že minimálně ještě další dvě dekády jim budeme poskytovat služby na stejné úrovni jako dosud.